Romantika v Severusově náruči - 8.kapitola

17. října 2012 v 19:36 | Papi |  Romantika v Severusově náruči
Předchozí díly můžete najít ZDE

Uslyšel klapání podpatek. Otočil se za zvukem. Uviděl Liss, jak jemně kráčí ze schodů dolů. Byla oděna ve světle modrých šatech. Vlasy měla sčesané do pleteného copu, který jí ležel na rameni.
Pomalu přišla k němu a prohrábla mu vlasy "No vidíš, že to jde!" usmála se na něho, to bylo snad poprvé za celou dobu, kdy na něho šáhla, a nemusela potom použit krabičku dezinfekce. Pro jistotu si ale ještě nenápadně utřela ruku do šatů.
Poté ji chytl za ruku a spolu odešli do Prasinek, aby se mohli přemístit někam, kde pro ně Severus objednal stůl.
Cestou se ho Liss zeptala "Nemůžeme se přemístit už tady? Brumbál říkal, že jako ředitel má jisté výhody, takže on může."
Severus se poníženě zamračil "Ale já nejsme Brumbál. Jako učitel žádné výhody nemám."

"Crabbe! Goyle! Kde vězíte?" Rozčiloval se na celou chodbu Draco. Rozzuřeně běhal z místnosti sem a tam. Nakonec zamířil do chlapeckých umýváren, protože usoudil, že nejspíš se jim z jídla udělalo špatně.
Už u dveří se mu zdálo, že je něco špatně. Ze záchodů se totiž ozývaly podivné zvuky. A k tomu byl také slyšet Crabbův hlas, který pořád dokola opakoval něco, co znělo jako " A raz, dva, tři, čtyři. Raz, dva, tři, čtyři. A znova!" Opatrně otevřel dveře a nakoukl dovnitř. Vytřeštil oči a samým ponížením se ani nestačil pohnout.
Crabbe poskakoval na místě a dělal divné pohyby, při čemž ho Goyle napodoboval. Z Crabbových úst se ozývalo "Uděláme výkyv pravou nohou. Uděláme výkyv levou nohou. Na pravé noze dvakrát poskočíme. Ruce máme ve tvaru X a houpeme s nimi, jako kdybychom drželi otěže při jízdě na koni. A znovu!"
Draco se po chvíli vzpamatoval a rozzuřeně přešel k magnetofonu a praštil s ním o zem tak, že se rozbil.
"Co to děláš? To bylo rodinné dědictví!" rozzuřil se na něho Crabbe.
"Co to spíš děláte vy dva šašci! To se pak jako s vámi mám bavit, když děláte tohle?! Buďte rádi, že vás při tom nikdo neviděl!"
"My jsme mysleli, že se ti to bude líbit a začneš tančit s námi." Přidal se do rozhovoru Goyle.
"Už raději nemyslete! A chtěl jsem se zeptat, nevíte náhodou, kde je Liss?"
"Před chvíli odešla. Kdybys viděl ten vohoz' kámo! Vůbec nevypadala jak normálně. Spíš jako by byla po plastice… ehm… všeho." Mrknul na něho.
Draco se po chvilce rozpaků vzpamatoval "okamžitě pojďte semnou! Co tu ještě tak stojíte? Čeká vás práce!" chytnul je za límce a vláčel ze společenské místnosti.

Mezitím se Snape s Liss snažili co nejdříve dostat do Prasinek co nejdříve. Venku padal sníh a mráz běhal všem po zádech. Snape očekával, že se dostanou do fáze, kdy Liss bude taková zima, že ho možná chytí za ruku, nebo že ho obejme. Bohužel asi to byly jen jeho představy, protože jak brzo zjistil i po vydatné koupeli, po které voněl, jako parfumérie, si zapomněl na sebe obléknout čisté oblečení. Tím pádem měl nyní na sobě to staré, upocené, smradlavé a mastné oblečení. Jenom doufal, že sníh a vítr smyje všechny vnější stopy. Marně. Měl by vědět, že mastnota, ani z vlasů, nepustí vodou, tím pádem ani sněhem.
Po chvíli přemýšlení a koukání na to, jak se Liss v zimě tváří, ze sebe vydal "Ehm, nechtěla bys obejmout, abych tě zahřál?"
Liss trochu vyzývavě, ale přitom i trochu s odporem nadzvedla obočí "No víš, bylo by spíše lepší, kdybys nám obstaral nějaký oheň, který by byl kolem nás, nebo tak něco."
Snape se zamračil. Ona se ještě bude vybírat? "A ty si myslíš, že co? Vypadám snad, že oplývám nějakými super ohnivými schopnostmi?"
"Nevypadáš, že vůbec něčím oplýváš." Odsekla.

Pokračovali v malé hádce, zatímco Draco a jeho kumpáni je potají sledovali. "Takže náš tým bude mít nějaké super tajné jméno. Musí být ale zašifrované, aby ho nikdo nepoznal. Takže napadá vás něco?"
poznamenal Draco, když se plížili za křovím.
Jako první se přihlásil Crabbe "Můžeme se jmenovat bochánci!"
To se ovšem Goylovi nelíbilo, tak poznamenal, že koláčci by bylo stokrát lepší.
"Tak myslím, že jméno vyřešíme později, abyste si moc nezavařili ty vaše obří mozky."

Jakmile překročili hranice, kde končí bariéra proti přemisťování, chyl Severus Liss za ruku "Připravená?"
Draca tohle náhle budoucí přemístění zarazilo "Uhněte pitomci!" řekl Crabbovi a Goylovi, kteří se na zemi váleli jako prasata.
Rychle vstal ze země a nenápadně utíkal za Snapem. Připlížil se k němu zezadu a jemně se chytil jeho kabátu, takže to nemohl Severus cítit.
"Tři, dva, jedna - " najednou byli pryč. I s Dracem.

Objevili se na jedné Londýnské ulici. Venku hustě sněžilo a zem pokrývala třpytivá vrstva bílého sněhu. Vypadalo to tady jako v pohádce. Naneštěstí pro Draca přistáli přesně uprostřed, takže byla velká šance, že ho jeden z nich zahlédne. Tím pádem se rychle pustil a přemístil se zpátky.
"Eh… Jako bych viděla… ale to nic." Řekla Liss a zavrtěla hlavou. Severus ji popadl za ruku a vedle ji přes cestu k restauraci, která z venku vypadala docela nevábně.

Draco, který si mezitím stihnul místo prohlédnout, se vrátil za Crabbem a Goylem, kteří nyní vypadali jako dva zmrzlé prasata.
"Co se tu válíte? Máte práce, že byste ji mohli rozdávat!"
"Jo no, máš pravdu. Tak já ti jí trochu dám." Poznamenal zoufale Crabbe.
Draco se zamračil. Chytl ty dva za ramena a přemístil se s nimi do té Londýnské uličky před restauraci.
"Hm, myslím, že se tam musíme dostat zadním vchodem, protože jinak by nás mohli vidět." Řekl, když spatřil tmavé dveře hned vedle vchodu. Přišel k nim a ty dva táhl za sebou. Zmáčkl kliku. Zamčeno. Zamračil se.
"Crabbe! Vytáhni hůlku a otevři to!"
Crabbe poslušně vstal, vytáhl hůlku, ale potom se zarazil "Draco, ale my přece nemůžeme používat kouzla mimo Bradavice."
"Já vím. Proto to budeš dělat ty a ne já."
Crabbe pokrčil rameny, protože jemu malému mozku to nejspíš ještě nedošlo.
"Alohomora!"
Dveře se se skřípáním otevřely.

Liss nikdy v životě nic tak krásného neviděla. Byla to obrovská místnost. Na druhé straně byly dveře, které se neustále otáčely, když jimi někdo prošel. Vždycky se ze dveří spolu i s kuchaři objevila nádherná vůně jídla, která se linula celou místností, a udržovala se ve vzduchu.
Všude byly stoly z mahagonu pokryté béžovými ubrusy. Na každém stole zářily tři svíčky, vedle kterých byly postavené malinké květinky. Na konci místnosti, hned u dveří, se nacházel obrovský pás, kterým jezdilo Sushi. Za pásem stál mladík, co přidával chybějící pokrmy na pás.
Na druhé straně viděla obrovský pult a za ním barmana, který míchal nápoje a předváděl u toho různé kousky.

Snape ji chytl za ruku a dovedl k jednomu stolu, na němž byla rezervace pro ně dva. Stůl stál přímo u okna. Výhled byl nádherný. Bylo jasné, že je to všechno kouzlo, protože kdyby nebylo, viděli by jen zasněženou ulici.
Boční závěsy dokonale ladily s červeně natřenými stěnami. Tím tudíž ještě více vynikl onen výhled. Bylo vidět celé město, nedokázala určit které, nádherná řeka s mostem uprostřed. Zářící a svítící budovy a billboardy. Vpravo se nacházela obrovská kašna. Byla osvícena všemi barvami a musela stříkat do výšky nejméně 2 a půl metrů. Bylo to obrovské okno. Vrcholem byl měsíc, který zářil na obloze spolu s hvězdami.

Když se Liss rozhlédla kolem, uviděla v koutě hrát 4členou kapelu. Už pochopila, odkud se vzal uklidňující zvuk, díky kterému si připadala ještě příjemněji.

Draco nikdy v životě neviděl nic tak ohavného. Ocitli se ve skladu něčeho, co už zřejmě nikdo nepoužívá, protože tohle skladiště se skládalo z jedné velké pavučiny!
"Lumos." Řekli všichni tři a vydali se k dalším dveřím dřív, než je něco sežere.
Když je otevřeli, objevila se před nimi naprosto bílá místnosti. Z té tmy to zářilo tak, že si museli zakrýt oči.
"Jsem mrtvý?" řekl Crabbe a podíval se na Draca "Ale jestli ano, tak ty taky. Tím pádem se mi splnil můj sen! Vždycky jsem chtěl umřít po tvém boku." Zasnil se.
Ani se nestihl vzpamatovat, a už mu přiletěl pohlavek od Draca "Vzpamatuj se! A kde je vůbec Goyle?"
"Já jsem tady! Dívej, co jsem našel! A pro vás dva taky jedny mám." Řekl Goyle, když se vynořil zpoza rohu. V ruce držel dva bílé obleky a v druhé dvě kuchařské čepice. Na sobě měl to samé. Hodin jedno oblečení Crabbovi, který se ihned šel převléct.
Druhý oblek podal Dracovi, ale ten jen zavřel hlavou.

Najednou uslyšeli výkřik. Za chvíli uviděli Craba v kuchařském obleku, který mu byl zřejmě velmi malý, jak vybíhá zpoza rohu a drží se za ruku. Přes celou chodbu křičel "Neuvěříte mi, co se stalo! Kousnul mě pavouk! Musím se jít hned vyspat, aby ze mě byl ráno spiderman!" utíkal radostí kolem dokola.
Zastavil ho až Draco, který ho praštil do hlavy, aby se vzpamatoval.
"Pracuji se samými neschopnými voly!" povzdechl si Draco a tlačil ty dva do kuchyně restaurace.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Severus Snape vs. Draco Malfoy

Severus Snape 58.7% (27)
Draco Malfoy 41.3% (19)

Komentáře

1 Slávka Šamanová Slávka Šamanová | Web | 17. října 2012 v 19:55 | Reagovat

Soutěž o knížku ;D Nechceš? :)

2 Eileen Eileen | 17. října 2012 v 20:02 | Reagovat

Ooo, epický!! Chcu další kapču! Ihned!

3 Eileen Eileen | 17. října 2012 v 20:06 | Reagovat

Jo a je dobře, žes na to skoro po roce zase koukla :D

4 mrspapi mrspapi | E-mail | Web | 17. října 2012 v 20:09 | Reagovat

[3]: no budu se snažit zase co nejvíc psat:D

5 Katnis ^^ Katnis ^^ | Web | 11. listopadu 2012 v 12:37 | Reagovat

Anetko, tohle je naprosto... dokonalá kapitola!
Strašně moc se Ti povedla. Ty dva a tanec? To se nešlo smát. Strašně se mi líbí Tvůj humor. Našla jsem ti v textu jenom dvě chyby, spíše takové zvláštní věty.
Pokud bys je náhodou chtěla vypsat, tak to udělám, ale myslím, že je to naprosto bezdůvodné. V jedné tam máš jenh jedno slovo v půlce věty a dalas ho i nakonec, asi jsi se zapomkněla a v té druhé bych dala o slovo méně. Ale myslím, že si toho nikdo kromě mě nevšiml, ani nevšimne. ;)
Je z Tebe úžasná spisovatelka. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama