3, 2, 1, START!

19. října 2012 v 22:24 | Papi |  Splněný senVevnitř bylo tolik lidí, že se tam všichni tlačili, jako sardinky. Pro jistotu jsem chytla kamarádku za ruku, abychom se ještě neztratily.
Z reproduktorů se ozývaly písničky všech žánrů. Od Michaela Jacksona, až po AC/DC. Songy ovšem jenom přidávaly na hluku, který už tak byl dost silný. Myslím, že jsem tam zaslechla i německou verzi Für immer Jung - v originále Forever young, od Karla Gotta. Někdy jsme se chytly za ruce a začaly zpívat, tancovat a poskakoval. Ostatní se na nás samozřejmě dívali, jako na něco, co právě uteklo ze ZOO.
Postavily jsme se do fronty na jídlo. Před námi byla obrovská fronta. Povzdychla jsem si "Nech to na mě." Oznámila mi Anny. Na chvíli zmizela. Připadala jsem si tak sama mezi tolika lidmi, kteří byli o tolik vyšší než já.
Za nedlouho se objevila. Chytla mě za rukáv a táhla dopředu. Cestou se ozývalo za námi hlasité "Hej vy!" nebo "Vraťte se laskavě dozadu." Když to ignorovala Anny, tak já taky.
Už jsme se ocitly přímo vepředu. Stáli tam 4 kluci. Podle výšky a vzhledu jsem usoudila, že nejspíš o rok, nebo dva starší. Normálně bych se jich bála, ale viděla jsem, že mají s sebou malého kluka, který byl nejspíš bratříček jednoho z nich, a to mě uklidňovalo.
Hned po jejich prvních slovech jsem poznala, že to jsou slováci.
Anny si s nimi hned rozuměla, ale když šlo o mě, řeč vázla. Tudíž jsem jenom poslouchala nesrozumitelné debaty o… vlastně o všem.

Když jsme se od nich konečně dostaly, měla jsem nohy samý puchýř od toho stání. Blonďaté kamarádce zřejmě bylo naopak velmi dobře. Vypadala velmi šťastně. Povzdychla jsem si a šly jsme hledat naše místo.
Cestou do nás vráželi lidí všech typů, národností, barev a s nadávkami v mnoha jazycích.
Když jsme se konečně dostaly na naše místa, seděli tam dva chlapi. Ale když říkám chlapi, myslím tím pořádní chlapi. Byli jako dvě gorily.
"Ehm ale to jsou naše místa..." zkusila jsem ze sebe dostat. Rychle otočil hlavu a upřeně se na mě podíval, až jsem měla chuť zmizet někam daleko, kde mě nenajde. Probodával mě pohledem, až jsem ztratila rovnováhu a upadla jsem. Začal se výhružně smát a jeho gorila partner taky.

Instinktivně jsem chytla Anny za ruku a utíkaly jsme pryč. Když jsme seběhly co nejníže, usoudily jsme, že tohle bude ještě lepší místo, než to původní. Sedly jsme si na sluncem vyhřátou zem a sledovaly jsme, dráhu pár minut před začátkem.

Rozhlížela jsem se kolem, když jsem uviděla něčí prst, jak ukazuje směrem k nám. Dost mě to polekalo, ale usoudila jsem, že to nebude na nás, tak jsme to nechala být.
Zbývalo pár minut do zahájení. Najednou se před námi objevila další gorila.
Byl to chlap, černoch. Asi 5 metrů vysoký a 3 metry široký. Bez vousů, bez vlasů. V uchu měl takové to sluchátko, které nosí agenti. Na krku měl kartičku, na které bylo jeho jméno a spousta dalších nepotřebných věcí.

"Prosím, abyste šli semnou." Řekl hrubým hlasem, až mě zamrazilo. Roztřeseně jsme vstaly a šly za ním. Tentokrát nám z cesty lidé uhýbali. Když jsme došli k velké závoře, ukázal černoch svoji kartičku na krku a další gorila závoru otevřela. Vešli jsme dovnitř.
Byla to nádherná lóže s velkým křeslem a jídlem před námi. Otevřela jsem pusu a hloupě zírala stejně jako moje kamarádka.
"Tohle nechal pan Vettel připravit přímo pro vás!"
Tak nyní jsem zírala ještě víc.
"Udělejte si pohodlí."
Anny mě poplácala po zádech "Dobře ty kanče!"

Posadily jsme se vedle sebe do pohodlného křesla.
Ozval se hlasatel a komentátor, který ohlašoval začátek závodu. Představoval všechny závodníky a jejich týmy.
Viděla jsem, jak nastupují do závodních aut. Viděla jsem Sebastiana. Hodil na mě poslední pohled, než si nasadil helmu.
Znovu se ozval hlasatel "3, 2, 1 STAR!"
Ozvalo se hvízdání kol. Závod začal.

XOXO
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Mrs.Vettel Mrs.Vettel | 20. října 2012 v 19:39 | Reagovat

:***********

2 Katniss ^^ Katniss ^^ | Web | 22. října 2012 v 18:54 | Reagovat

Netěš se. :)* Budou to další strašné recenze a jiné bláboly. :DD
ž mám nachystaný na jednu knížku, to vydám ve středu... ^^
Konečně budou prázdniny... a budu si moci přečíst všechny Tvé povídky... :**

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama