Romantika v Severusově náruči - 7. kapitola (Vánoční speciál)

24. prosince 2011 v 13:35 |  Romantika v Severusově náručiKdyž už se měsíc rýsoval na obloze, uslyšel nějaký zvuk. Sova vletěla do jeho kabinetu a hodila mu na zem balíček.
Snape se ulekl, že by mu někdo poslal dárek? On přece Vánoce neslaví!
Zvedl balík a položil ho na stůl. Za okrajem provázku byl papírek a na něm stálo "Veselé Vánoce přeje Liss."
Usmál se. Poslala mu dárek. Najednou se cítil jak v sedmém nebi, ale radost brzy opadala, když si uvědomil, že jí nic nedal. Na to, aby poslal sovu, bylo už moc pozdě. Nakonec usoudil, že jí něco dá na zítřejší večeři…

Prohrábl si vlasy. Mrknul jedním okem a pronesl "Jsi tak sexy, že bych hned po tobě skočil," postavě, která byla jeho přesná kopie.
Prohrábl si své černo-mastné vlasy a začal přemýšlet. Postava v zrcadle udělala to samé.

Vzal jednu kytku a začal pomalu trhat okvětní lístky a přitom odříkával "Mám… Nemám… Mám… Nemám… Mám… Nemám..." Poslední lísteček odtrhnul se slovem "Mám."
Zavrtěl hlavou a vzal další kvítek "Nemám… Mám… Nemám…. Mám… Nemám… Mám… Nemám… Mám." Potichu zavrčel. Zamračil se. Už i osud byl proti němu.

Vzal další kvítek… další… další… a další.
A když mu už i u poslední květiny vyšlo MÁM, vzdal to. Přešel místnost a otevřel středně velkou krabici. Vytáhl z ní plastovou láhev, na které velkým tučným písmem stálo SYOSS.
"Mmm, Profesionální péče o Vaše vlasy jo?" Zamyslel se Snape "Vždycky jsem si přál vypadat takhle," zasnil se Snape, když si prohlížel lahvičku a narazil na dívku, která je na obalu.

Shodil se sebe svůj hábit a jen v županu vyšel ze svého kabinetu a vyrazil do umývárny pro učitele. Cestou potkal pár studentů, kteří z neznámého důvodu zezelenali, když ho viděli a rychle běželi na záchod. Snape vždycky jen pokrčil rameny a s myšlenkou, že se školní jídlo začíná kazit, šel dál.

Když došel do umývárny, pustil kohout a nechal napouštět vodu. Sedl si na vanu a pozorně si pročítal *návod*. Když konečně usoudil, že všechny informace dostatečně načerpal, vlezl si do vody a otevřel víčko od lahvičky. Jednu ruku nastavil a druhou silně zmáčknul láhev. Z ní se vyvalil téměř celý obsah.

Nejistě se zamračil nad tekutinou, ale odhodlaně si jí dál na vlasy.
Začal si mýt vlasy. Najednou si připadal zvláštně. Byla to jak vzpomínka na dětství, kdy mu maminka vždycky vyráběla domácí šampon a myla mu hlavu. Potom, jak přešel do školy, už neměl čas na takové zbytečnosti. Kdyby mu to neposlala Liss, asi by ani tu oběť nepodstoupil a hlavu si neumyl.

Zanedlouho mu pěna na vlasech vytvořila podobu turbanu. Usoudil, že už je to nejspíš hotové a pěnu si z hlavy vymyl.

Vylezl z vany a hodil na sebe zase župan. Přešel k zrcadlu a šáhnul si na mokré vlasy, ze kterých ještě kapala voda. Nepřišlo mu, že by to byla nějaká velká změna. Nechápal, co na tom všichni vidí…


Ráno, když slunce rozjasnilo mračnou oblohu, se postavil Snape před zrcadlo, které si nechal přidělat teprve nedávno. Když se uviděl, lekl se tak, že se mu málem zastavilo srdce.

Jeho vlasy byli nějaké kratší, vlnitější a objemnější. Připadal si jinak, ale vůbec né, jako ta dívka na obalu. Vzal si do ruky hřeben, který byl celý mastný a umyl ho. "Doufám, že se jí budu líbit…" Vzdychnul a začal se česat.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Severus Snape vs. Draco Malfoy

Severus Snape 58.7% (27)
Draco Malfoy 41.3% (19)

Komentáře

1 Dadusha Dadusha | Web | 25. prosince 2011 v 16:20 | Reagovat

ja asi odpadnem... ale aspon som si dobre tipla... som zvedava, co na neho Liss povie... tesim sa na dalsiu kapcu!

2 Ellie-May Ellie-May | Web | 17. ledna 2012 v 18:42 | Reagovat

Bude ešte pokračko? Lebo sa strááááááášne teším :)

3 mrspapi mrspapi | Web | 17. ledna 2012 v 19:49 | Reagovat

jojo neboj;) ale teď píšu něco jiného :)

4 Dadusha Dadusha | E-mail | Web | 2. února 2012 v 21:13 | Reagovat

Som zvedavá, čo nové napíšeš:) Už sa hroozne teším, lebo ty píšeš úžasne.

5 Elizabeth Elizabeth | 11. března 2012 v 12:16 | Reagovat

Kedy bude pokračovanie? Alebo si to už vzdala? To dúfam nie, lebo sa to úžasne číta:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama