Správná volba - 8.kapitola

24. září 2011 v 9:58 |  Správná Volba
Hermiona seděla na kameni a koukala na chroptící chýši. Od pusy ji pravidělně vstával obláček páry, jak ji byla zima. Ale přece jen tam pořád seděla a čekala. Včera k ní přiletěla černá sova s dopisem od Draca, ve kterém stálo, že ji dnes vše vysvětlí.

Hermiona už byla nedočkavá. Najednou za sebou uslyšela kroky. Konečně! Vstala a otočila se. "Ahoj," řekl, když k ní došel. Shrnul sníh z pařezu a posadil se na ně. Odkašlal si a začal "Nejspíš bude nejlepší, když začnu od začátku." Hermiona se posadila vedle něho a nedočkavě poslouchala.

"Jak jistě víš, už od mala mě vychovávali tak, abych uctíval jen kouzelníky, kteří jsou t kouzelnických rodin. Tady ve škole - ve Zmijozelu - mě v tom ještě více utvrdili. A já tomu věřil - "odmlčel se "a pořád asi ještě věřím…
Onehdy jsem jel s matkou za její sestrou, která se schovávala v lese. Když jsme tam přišli, tak mi matka řekla, že si potřebují promluvit o samotě. A tak jsem se šel projít. Asi za 15 minut mě matka zavolala zpátky, že prý nastaly nějaké potíže, takže jsem si to namířil rychlím krokem zpátky. No a do někoho jsem vrazil a -"
Hermiona se nepatrně otřásla "Nevěděl jsem, že jsi to byla ty a ani mě to moc nezajímalo, dokud si něco neřekla… Vypadala si tam jinak. Když si neměla ten školní hábit. Hrozně ti to-" podíval se do země "-slušelo. Pak jsem tě sledoval a zjistil jsem, kde bydlíš. A jednou jsem tě viděl v tom lese. Chtěl jsem se ti zas začít posmívat, ale jak jsem tě viděl, tak jsem to nedokázal." Při posledním slovu se mu hlas zlomil, ale přesto pokračoval " Chtěl jsem ti něco říct ve škole, ale tam si se zase bavila s Potterem a Weasleym a tím ses mi začínala zhnusovat." Podíval se na ni zahanbeně. "A na tom plese si vypadala, prostě úžasně! Nespustil jsem z tebe oči. Musel jsem si s tebou zatancovat." Dořekl a pohlédl ji do očí "No a dál už to znáš sama."


Hermiona sice nevěděla proč, ale měla velké nutkání udělat jednu věc. A taky, že ji udělala: políbila ho..
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama