Správná volba - 6.kapitola

22. září 2011 v 6:30 |  Správná Volba
Hermiona si sedla na schody a celá nešťastná si sundala boty. Potom, co se pohádala s Ronem, měla zkažený celý večer.

Koukla na pár, který právě vycházel z velké síně a o něčem pobaveně diskutoval. Ve velké síni, která dnes vůbec nevypadala jako velká síň, zbyly už jen 3 páry. 1 z nich byla Ginny s Nevilem.

Hermiona si mnula prsty na nohou, když tu najednou si nad ní někdo odkašlal, aby na sebe upozornil. Hermiona zvedla hlavu, s přesvědčením, že je to Ron. Ale Ron to nebyl. Stál nad ní, v celé své kráse - Draco Malfoy, který si už vedle ní sednul a povída "Co ty tu tak sama? Kde máš Kruma?" Při vyslovení toho jména se zašklebil a zároveň znechuceně otřepal. Hermiona ale neměla na takové řeči náladu, dnešní večer už měla dost zkažený a Malfoy ji to nemusel ještě dělat horší. Vstala a otočila se k odchodu. Ale Draco byl pohotovější. Vyskočil a chytl ji za ruku. Ještě se ale nervózně rozhlédl kolem.
"Stydíš se snad za mě? Ale jistěže ano. Že se vůbec ptám." Vyštěkla na něho. "Ne, jen kdyby mě tu někdo viděl-" na chvíli se odmlčel, ale pak pokračoval "s tebou, tak bych se nejspíš stal terčem posměchu." Hermiona si ho prohlédla. Teď, když tam tak stál, vypadal jako hromádka neštěstí. "Co ode mě chceš?" řekla, už s menším rozhořčením. "Já…" opět se na chvíli odmlčel a rozhlédl se "Chtěl bych si s tebou zatancovat." Dořekl a koukl do země. Hermiona byla zmatená "Hele, o co tady jde?" Draco na ni koukl s nadějí v očích a zašeptal "Na vysvětlování bude dost času potom, tenhle večer si nebudeme kazit zbytečnými řečmi." Koukl na jejich ruce a usmál se. Hermiona nevěděla jak to udělal, ale přesto ji obměkčil. Draco se na ni ještě jednou usmál a táhl ji zpět do velké síně.

Spolu pak protančili zbytek večera.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 H. H. | 22. září 2011 v 10:57 | Reagovat

Super;)
Skvělé:P**

2 snape anonym snape anonym | 22. září 2011 v 21:31 | Reagovat

Nemůžeš si brát jako vzor slavnou spisovatelku :D :) super kapča, líbila se mi z nich asi nejvíc :)

3 mrspapi mrspapi | 22. září 2011 v 21:40 | Reagovat

máš pravdu :).. děkuju ^^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama