Správná volba - 5.kapitola

21. září 2011 v 14:18 |  Správná Volba
"Ehm, ehm!" odkašlal si Ron a pokračoval "Hermiono, jak sis jistě všimla, tak už na ples každý někoho má. A tak jsem si říkal, jestli bychom nešli my dva spolu." Hermiona zvedla hlavu od úkola a koukla na něj "Pro tvoji informaci, někdo už mě pozval!" zvedla se a odevzdala úkol profesoru Snapeovi. "A já řekla ano!" pronesla a rázným krokem odešla z učebny.

V den plesu byla Hermiona ještě pořád na Rona naštvaná. Proto se taky už od rána připravovala, aby vypadala úžasně. Věděla, že si kluci myslí, že ji nikdo nepozval a navíc ji ještě Harry řekl, že Ron pořád čeká, až za ním Hermiona přijde, aby odsouhlasila jeho pozvání na ples.

Hermiona pomalu scházela schody ve svých lodičkách. Cítila se neodolatelně. Jakmile ale ucítila na sobě pohledy ostatních, začala se červenat a panikařit. Nejraději by utekla. Ale bylo už pozdě. Všichni ji pozorovali a vzrušeně si šuškali. A navíc dole na ni čekal její partner: Viktor Krum.

Skoro celý večer protančila. Když si šla konečně sednout, uviděla Malfoye jak tančí s Pansy. Ale nevypadal dvakrát šťastně. Když ji Viktor řekl, že jim donese něco k pití, Hermiona jen kývla a znova se podívala na to místo, kde Draco tančil. Ale už tam nebyl. Hermiona dostala veliké nutkání ho najít. Dalo ji to prácí, než ho konečně spatřila. Stál totiž v jednom koutě, daleko od ostatních. Jak ho uviděla, trochu se vystrašila. Prohlížel si ji. Jejich oči se setkaly. Koukali si navzájem do očí. Nejspíš by to ještě nějakou dobu trvalo, kdyby Hermionu nevyrušil Krum, který ji podával pití.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama